czorsztyn noclegi wakacje

czorsztyn noclegi wakacje

Czorsztyn na wakacje

to miejsce godne polecenia na tegoroczne wakacje. Otoczona pięknymi wzgórzami, dostęp do jeziora czorsztyńskiego, rejsy stateczkami turystycznymi z możliwością udania się do Niedzicy i na zamek oraz tamę wodną.

W samym Czorsztynie dostępne są ruiny zamku, można je zwiedzać, do tego czasami pojawia się rycerz z którym za niewielką opłatą można zrobić zdjęcie pamiątkowe. Gdy będziemy na tarasie ruin zamku warto poszukać dogodnego miejsca z widokiem na tamę oraz zamek w Niedzicy. Można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z tamą lub zamkiem w tle. Gdy tak zrobimy to zostanie nam bardzo ładna pamiątka z tego miejsca i oczywiście wrażenia i pamięć/wspomnienia.

Jeżeli chodzi o noclegi w Czorsztynie – nie będzie problemy, gdyż baza noclegów została już dobrze przygotowana dla Gości z różnym portfelem. Ale co robić poza spędzaniem czasu na jeziorem i zwiedzaniem zamku?

Polecamy wycieczkę;

  • spływ Dunajcem – początek trasy Sromowce,
  • wycieczka do Krościenka i na Trzy Korony,
  • zwiedzanie Szczawnicy i wąwozu Homole,
  • zwiedzanie Kościoła w Dębnie i inne wycieczki.

Gdy będziemy noclegi w Czarosztynie na wakacjach z dziećmi to wielką frajdą dla nich jest zabawa na brzegiem jeziora, do tego spacer tamą wodną oraz poszukiwaniem duchów w zamku Niedzicy. Do tego, aby wyjazd i same wakacje były udane bardzo ważne – aby pogoda nam dopisała. Gdy chodzimy po Pieninach (czyli wybieramy aktywną turystykę) to dobra pogoda powinna być następująca; temp. powietrza do 28stop C oraz niebo z chmurami i lekkim wiaterkiem. W przeciwnym wypadku tj. powyżej 28stop. C i bezwietrznej pogodzie chodzenie po szlakach staje się uciążliwie.

Gdy jesteśmy w posiadaniu samochodu, to bez wątpienia niezależność poruszani się w różne zakątki Pienin, ale są miejsca w które warto podjechać przy pomocy komunikacji miejscowej np.autobusem i wrócić na noclegi nie zastanawiając o samochód. Są szlaki które warto przejść np. z Krościenka i zakończyć w Szczawnicy.

Dużą wartością przyrodniczą i krajoznawczą jest spływ Dunajcem, tratwami z Flisakami – to piękna przygoda na wodzie z pięknymi widokami na Pieniny, przełomy oraz przyrodę pieńską.